Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 111 чоловік

Психологічні особливості розвитку молодших підлітків.

Дата: 15 грудня 2020 о 07:51
Автор: Нечай С. С.

Психологічні особливості розвитку молодших підлітків.

Перехід від дитинства до підліткового віку, характеризується бурхливими проявами як у зовнішньому, так і у внутрішньому житті дитини.

Зовнішні прояви виявляються найбільш помітні в поведінці школярів. Діти стають непосидючими (або ж надмірно повільними), розгальмованими, імпульсивними, неуважними, крикливими, зі зниженою працездатністю, ігноруванням зауважень (або ж надмірною чутливістю до них), підвищеною тривожністю тощо.

В основі внутрішньої перебудови лежить: фізіологічний розвиток організму; зміна соціальної ситуації навчання, відповідно до якої змінюється провідний вид діяльності; змінюється внутрішня позиція школяра, в процесі якої відбувається набуття почуття дорослості, пошук власної унікальності, пізнання власного «Я», а також поява потреби в гідному статусі в колективі однолітків; деформуються психічні процеси, розвивається теоретичне мислення, пам’ять і сприйняття стають осмисленими, активніше розвивається пізнавальна та інтелектуальна сфери.

Психологічні особливості розвитку молодшого підліткового віку формуються також на основі подальшого розвитку особистісних якостей в інтелектуальній сфері (школярі піднімаються на вищий щабель освіти, що проявляється у виконанні складніших завдань, розумових операцій тощо); в емоційної сфери (діти стають емоційно вразливі); на основі вольових особливостей, які полягають в умінні довільно регулювати поведінку, активно керувати увагою, слухати, думати, запам'ятовувати, узгоджувати свої потреби з вимогами вчителя); на основі соціальних стосунків, які є основновним джерелом, з якого школярі черпають матеріал для пізнання світу, завдяки часто ризикованим, екстремальним ситуаціям отримують стихійний особистий досвід. Сфера міжособистісних стосунків (провідним мотивом даних взаємин  і спілкування є прагнення отримати підтримку, заохочення за поведінку чи навчання), зокрема спілкування з дорослими полягає в тому, що школярі намагаються знизити контроль щодо себе, починають активно відстоювати свої права на самостійність, висувають власні пропозиції у вирішенні значної частини життєвих питань, проте молодший підліток  не шукає свободи, він до неї не готовий. Розвиток моральних якостей молодшого підлітка полягає в його спробі застосувати до будь-якої ситуації той чи інший моральний закон, прочитаний ним з книг, героїчних фільмів, сімейних розмов, вихованя.

Всі попередньо наведені ситуації несуть роль в глибокому роз'яснені моральних норм і правил та формуванню у підлітків моральних поглядів і переконань. Відповідно, що всі моральні правила виступають для них як їх власні моральні принципи. Але не з свого життя, оскільки особистий досвід все ще не володіє великою цінністю в очах його носія. Моральні ідеали і моральні переконання школярів складаються під впливом різних факторів і тому дуже різноманітні. Поряд з позитивно орієнтованими якостями зустрічається чимало помилкових, незрілих, і навіть аморальних уявлень.

Дослідження внутрішнього світу підлітків показують, що одна з найсерйозніших проблем середнього шкільного віку - неузгодженість переконань, моральних ідей і понять, з одного боку, з вчинками, діями, поведінкою, з іншого. Наміри зазвичай благі, а вчинки далеко не завжди є слушним.

Це вік, який має як основний зміст, так і специфічну відмінність усіх сторін розвитку в цей період – фізичну, психічну, моральну, розумову, соціальну. При цьому відбувається становлення якісно нових утворень.

Також, в віковий період молодших підлітків відбувається адаптація з соціально-стійким уявленням про чоловіка і жінку, стратегіях поведінки в суспільстві, з однолітками, з батьками. У цей невеликий проміжок часу підліток має зорієнтуватися в поняттях «чоловік» і «жінка», відчути відмінності свого теперішнього стану і того, ким він був/була до цього. При дорослішанні дитини відбувається її становлення, готовність до життя у дорослому суспільстві, як рівноправного учасника життя.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.